Podsumowanie naszych działań – Listopad 2017

Poniżej nasze podsumowanie ostatnich kilkunastu miesięcy:

Szanowni Państwo!

Jak mogliście się dowiedzieć z naszych social media, dokonaliśmy reorganizacji Stowarzyszenia, jednocześnie zakończyliśmy wstępne prace modernizacyjne na stronie internetowej. Do naszego grona stale dołączają nowe osoby, które chcą razem z nami pracować dla polskiej społeczności Bitcoin i tworzyć kolejne wspaniałe inicjatywy popularyzujące Kryptowaluty oraz technologię Blockchain. Końcem lipca powierzyliśmy funkcję sekretarza Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin Jackowi Walewskiemu, z którym możecie kontaktować się poprzez social media lub bezpośrednio na adres e-mail: jacek.walewski@fpit.management w sprawach organizacyjnych, medialnych i innych dotyczących naszej działalności.

W związku z faktem, że minione kilkanaście miesięcy były dla nas w kilku aspektach przełomowe postanowiliśmy w skrócie je podsumować:

Współorganizowaliśmy pierwsze w historii Polski i w tej części Europy konsultacje społeczne w Sejmie dot. kryptowalut pt. “Pieniądz cyfrowy i technologie rozproszonych rejestrów – teraźniejszość i wyzwania”.

  • Polskie Stowarzyszenie Bitcoin interweniowało w sprawie komunikatu KNF i NBP dotyczącego Bitcoina i kryptowalut. Nasza odpowiedź na pismo obu instytucji odbiła się szerokim echem w społeczności i nasi członkowie byli wielokrotnie zapraszani do mediów ogólnopolskich i wypowiadali się w temacie bitcoina.
  • Braliśmy udział oraz objęliśmy patronatem i opieką merytoryczną konferencję dot. FinTech oraz kryptowalut, in. FinTech Digital Congress czy Crypto Congress.
  • Współorganizowaliśmy Digital Money and Blockchain
  • Byliśmy oficjalnym partnerem konferencji Central European Digital Payments oraz „Przyszłość kryptowalut” organizowanej przez XTB Online
  • Przygotowaliśmy oficjalne ostrzeżenie przed piramidami finansowymi podszywającymi się pod kryptowaluty.
  • Nasi członkowie są inicjatorami oraz biorą czynny udział w pracach Strumienia Blockchain/DLT i Waluty Cyfrowe, utworzonego w połowie 2016 przy Ministerstwie Cyfryzacji.
  • Współtworzyliśmy „Leksykon pojęć na temat technologii blockchain i kryptowalut”.
  • Jesteśmy współautorami „Kanonu dobrych praktyk podmiotów rynku kryptowalutowego w Polsce” oraz wydawcami ceryfikatu dla sygnatariuszy
  • Zostaliśmy patronem i partnerem Impact Fintech ‘17.

Zmodernizowana strona internetowa pozwala na ponowne przyjmowanie nowych członków! Zapraszamy do współpracy Was wszystkich. Każdy, kto z czystymi intencjami pragnie włączyć się w działalność Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin, jest mile widziany.

Filip Pawczyński
Prezes
Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin

Aktualności